Ви є тут

Одеський театр ляльок

Одеський театр ляльок

Одеський обласний театр ляльок, - один з найстаріших лялькових театрів України, був заснований в 1932 році. Почав він свою роботу при Театрі Юного Глядача, а очолив його - учень і сподвижник Сергія Образцова - Юзеф Аронович Гиммельфарб - заслужений діяч мистецтв України. Він пропрацював головним режисером цього театру 40 років

З 1944 року театр стає стаціонарним, отримавши власне приміщення. Але основною діяльністю театру залишилося культурне просвітництво, залучення до театрального мистецтва дитячої аудиторії міст і сіл Одеської області.

1970-90-ті роки - розквіт творчої діяльності театру. Одеський Ляльковий виходить на всесоюзну і міжнародну сцени. Двічі, в 1988 р і 1990 року, отримує більшу бронзову медаль міжнародного фестивалю «Золотий дельфін» (г. Варна, Болгарія). Стає лауреатом і дипломантом фестивалів в Голландії, Японії, Румунії, Фінляндії. З 1995 по 2002 рр. - Учасник і лауреат міжнародних фестивалів в Молдові.

Робота театру і трупи відзначена премією Едуарда Багрицького, численними нагородами, а найголовніше - любов'ю багатьох поколінь дітей.

Більше 25 років Театр Ляльок працював в приміщенні, де не було гардеробу, акторських гримерок, приміщень для цехів і адміністрації, було відсутнє фойє У 2009 році, зусиллями директора театру І. М. Меркович, почався ремонт будівлі, з повною внутрішньою реконструкцією. У період реконструкції театр обслуговував тисячі дітей на виїздах, а щосуботи і воскресіння працював на тимчасовій стаціонарної майданчику в приміщенні Українського музично-драматичного театру. Постановки нових вистав відбувалися щоквартально - і для дітей, і для дорослих. Капітальний ремонт завершився восени 2012 р і 21 грудня того ж року Одеський ляльковий відзначив своє 80-річчя на новій сцені, в чудовому будинку, яке захоплює і дітей і дорослих.

У 2013 році театр гідно відзначив 100-річчя з дня народження свого засновника Гіммельфарба Юзефа Ароновича, здійснюючи його бажання залучити до мистецтва театру ляльок глядацької аудиторії різного віку.