Ви є тут

Одеський національний академічний театр опери і балету

Одеський національний академічний театр опери і балету

Приміщення в якому розташовується театр зведене за ескізним проектом відомих віденських архітекторів Г. Гельмера і Ф. Фельнера, без перебільшення можна назвати кращим творінням цих майстрів. Одеса отримала право будувати театр в 1804 році, а 1809 року він був вже побудований.

10 лютого 1810 року відбулося перша вистава - російська група П. Фортунатова поставила одноактну оперу Фреліха "Нове Сімейство" і водевіль "Утішена вдова". В 1873 році старий театр згорів. Відкриття нової будівлі відбулося 1 жовтня 1887 року. Приміщення Одеського театру виконана в стилі віденського "бароко", який був основним в європейському мистецтві з кінця XVI і до середини XVIII століття. Фінальна реконструкція, яка була закінчена у 2007 році, дозволяє милуватись видатним ансамблем скульптур, бюстами геніальних творців російської літератури і мистецтва: Пушкіна, Глінки, Грібоєдова, Гоголя, у сьогоднішній час. Найкрасивіша частина будівлі - це зал для глядачів. Архітектура його витримана в стилі французького "рококо". розкішно прикрашений різними ліпними орнаментами з тонкою позолотою.

У театрі деригували композитори П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали великі Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова й Ісадора Дункан. Серед видатних солістів театру - А. Азрікан. До числа найвдаліших постановок трупи театру увійшли: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Лускунчик», «Спляча красуня». 1926 - театру було присвоєно звання «академічний».

У 2007 році - Указом Президента В. А. Ющенка надано статус «національний».

Іоланта

Петро Чайковський
Опера на 2 дії

Білосніжка та сім гномів

Едуард Колмановський
Музична казка-опера для дітей на 2 дії

Бал-маскарад

Джузеппе Верді
Опера на 2 дії

Баядерка

Людвіг Мінкус
Балет на 3 дії

Вій

Віталій Губаренко
Опера-балет за повістю Миколи Гоголя

Дон Кіхот

Людвіг Мінкус
Балет на 3 дії з прологом

Жар-птиця» та «Весна священна»

Ігор Стравінський
Одноактні балети

Концерт органної музики

Концерт

Крик

Музика різних композиторів
Балет на 2 дії

Лебедине озеро

Петро Чайковський
Балет на 3 дії

Ріголетто

Джузеппе Верді
Опера на 3 дії, в 4-х картинах

Севільський цирульник

Джоаккіно Россіні
Опера на 2 дії

Служниця пані

Джованні Баттіста Перголезі
Опера-буффа на одну дію

Смарагдове місто

Музична казка для всієї родини на 2 дії

Таємниця Віденського лісу

Музика Ґустава Малера та Йоганна Штрауса
Балет на 2 дії