Ви є тут

Одеський академічний російський драматичний театр

Одеський академічний російський драматичний театр

Історія театру почалася у витонченому і шляхетному XIX столітті.

В 2002-му році театр відкрився після майже дворічної реконструкції. Оновилося не тільки будівлю - оновився колектив. До представників «старої гвардії» приєдналося молодь: за цей період в трупу театру прийшло 24 нових актора. Втім, не тільки юні таланти, а й досвідчені майстри поповнили трупу: в неї влилися заслужені артисти України Анатолій Антонюк, Юрій Невгамонний, Борис Смирнов, заслужена артистка України Орися Бурда, актор Сергій Юрков. Місце головного художника театру посів заслужений діяч мистецтв України Григорій Фаєр. Художнє керівництво прийняла на себе режисерська колегія - Олексій Гирба, Сергій Голомазов, Олексій Литвин. У 2010 році до складу режисерської колегії увійшов професор РАТІ (ГИТИС) Михайло Чумаченко.

Всього ж за останні 8 років театр випустив понад 35 нових вистав: у числі режисерів, активно співпрацюють з театром - Народний артист Росії Леонід Хейфец, заслужений діяч мистецтв Росії Георгій Ковтун, заслужений артист України Анатолій Антонюк, представники молодої російської режисури - Євген Лавренчук та Артем Баскаков.

Театр заслужив визнання не лише в своєму місті, а й далеко за його межами: свідченням тому - 14 нагород на міжнародних театральних фестивалях в Україні, Росії, Казахстані та Польщі. У 2008 році театр нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України. У грудні 2009 театру присвоєно статус «АКАДЕМІЧНИЙ».