Ви є тут

Перший український театр для дітей та юнацтва

Перший український театр для дітей та юнацтва

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований у березні 1920 року у Харкові, як «Театр казки». Офіційне відкритя відбулося 21 березня 1921 році. В театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса : Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно. У 1938 році театру присвоєно ім'я М.Горького (у 1990 році за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

У 1944 році театр переводять до Львова. Приміщення в якому сьогодні розташовується театр була збудовано у 1939 р. для Єврейського театру. Зусиллями архітекторів Владислава Бляйма і Даніеля Кальмуса театру було надано рис конструктивізму. У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як: С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко. Тут розпочинав свій творчий шлях Роман Віктюк.

У 1990 році від театру від'єдналась група акторів на чолі з Я. Федоришином, зорганізувавшись у відомий нині театр «Воскресіння». В діючий репертуар театру входять наступні вистави: "Білосніжка та семеро гномів", "Все шкереберть", "Гобіт, або подорож за імлисті гори", "Дикі лебеді", "Дюймовочка +", "Загадки лісу", "Зайчик-хвалько", "Захар Беркут", "Княжич Лев", " Остання жінка Сеньйора Хуана", "Острів скарбів", "Пеппі Довгапанчоха", "Піноккіо", "Скляний звіринець", "Чарівне кресало"," Швейк у Львові", "Стежечка святого Миколая", та ін.

Beautiful Карпати

Ольга Гапа
Вивчаємо англійську разом

Втеча з реальності

Тетяна Іващенко
Трилер на 2 дії

Дикі лебеді

Ганс-Христіан Андерсен
Казка на 2 дії

Дюймовочка+

Ганс-Христіан Андерсен
Мюзикл на 1 дію

За двома зайцями

Михайло Старицький
Музична комедія на 2 дії

Зайчик-хвалько

Сергій Міхалков
Казка на 2 дії

Зоряний хлопчик

Оскар Уайльд
Казка на 1 дію

Лялька Реґґеді Енн

Вільям Гібсон
Музична вистава на 2 дії

О восьмій вечора на Ковчезі

Ульрих Губ
Допотопно-сучасна історія на 2 дії

Пеппі Довгапанчоха

Астрід Ліндгрен
Музична казка

Попелюшка

Шарль Перро
Казка на 2 дії

Русалонька

Ганс-Христіан Андерсен
Казка на 2 дії

Таїна буття

Тетяна Іващенко
Лірична драма на 2 дії

Троє поросят

Ольга Гапа
Музичне шоу на 2 дії

Чарівне кресало

Ганс-Христіан Андерсен
Лірична комедія на 2 дії