Ви є тут

Львівський академічний театр ім. Л. Курбаса

Львівський академічний театр ім. Л. Курбаса

Львівський академічний театр ім. Л. Курбаса знаходиться у приміщенні, яке у 1908 році було запроектоване Віденським архітектурним бюро у стилі модерн під вар’єте. Споруда була відома під назвою “Казино де Парі”. У 1909 р. проект переробили львівські архітектори З. Федорський і С. Мацудзинський.

Театр створений у 1988 році Володимиром Кучинським та групою молодих акторів. Вистави «Благодарний Еродій» за Григорієм Сковородою, «Між двох сил» за Володимиром Винниченком, «Апокрифи» за Лесею Українкою, «Сни» та «Забави для Фауста» за Федором Достоєвським, «Хвала Еросу» та «Silenus Alcibiadis» за Платоном, «Марко Проклятий або Східна легенда» за поезіями Василя Стуса, «Чекаючи на Ґодо» за С. Беккетом гідно репрезентували Україну та здобули високі нагороди на численних міжнародних театральних фестивалях.

Театр першим здійснив сценічні постановки діалогів Григорія Сковороди, Платона, поезії Василя Стуса і драматичних поем Ліни Костенко. В 1997 році - гран-прі краща вистава фестивалю, "Забави для Фауста", Слов'янський вінець (Москва). В 2002 році - гран-прі краща вистава фестивалю, "Хвала Еросу", Стобі-2002 (Македонія). У 2006 році - національна премія України ім. Т. Шевченка, В. Кучинський, О. Стефан, А. Водичев, Н. Половинка вистави: "Благодарний Еродій" і "Наркіс" Г. Сковороди, "Хвала Еросу" за Платоном, "Марко Проклятий, або Східна легенда" за творами В. Стуса. В 2007 році - приз альтернативного журі за найкращий акторський ансамбль, "Чекаючи на Ґодо", М.Арт. Контакт (Могильов, Білорусь).