Ви є тут

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької - архітектурна перлина Львова, один з найгарніших театрів Європи. Зал театру відзначається чудовою акустикою та має багату історію.

У 1895 році оголошений конкурс на кращий проект переміг Зиґмунд Горголевський, директор Львівської художньо-промислової школи. Відкриття театру відбулося 4 жовтня 1900 року, показом прем’єри лірико – драматичної опери "Янек" В.Желенського, про життя карпатських верховинців.

На львівській сцені виступами всесвітньовідомі виконавці – Олександр Бандровський, Гелена Рушковська – Збоїнська, Ян Кепура, Яніна Королевич-Вайдова, Джемма Беллінчіоні, Маттіа Баттістіні, Ада Сарі та ін.

Яскраву сторінку в історії театру вписали співаки – українці: О. Любич-Парахоняк, О. Руснак, Є. Гушалевич, О. Носалевич, А. Дідур, О. Мишуга, М. Менцинський, С. Крушельницька та ін., мистецтво яких стало національною гордістю народу і дістало всесвітнє визнання.

В 2000 році театр святкував 100-річний ювілей. Було вирішено, що Указ про присвоєння театру ім'я І. Франка «втратив чинність» і присвоїти театру імені Соломії Крушельницької.

Світовими прем'єрами були постановки балету «Поверення Баттерфляй» та опери «Мойсей» М.Скорика, що відбулася у дні візиту Папи Івана Павла ІІ до України у 2001 році. У квітні 2006 року відбулося перше виконання європейської опери у мусульманському світі: трупа Львівського оперного театру під керуванням головного диригента Михайла Дутчака виконала оперу Дж. Верді «Травіата» у Катарі. У 2009 році Львівський націнальний академічний театр опери та балету став членом асоціації «Опера Европа».

Генеральний директор, художній керівник, заслужений працівник культури – Тадей Едер.

Аїда

Джузеппе Верді
Опера на 4 дії

Білосніжка та семеро гномів

Богдан Павловський
Балет на 2 дії

Бал-маскарад

Баядерка

Безумний день, або Весілля Фігаро

Весела вдова

Франц Легар
Оперета на 3 дії

Вечір одноактних балетів

Даремна обережність

Дон Жуан

Дон Кіхот

Людвіг Мінкус
Балет на 3 дії

Есмеральда

Жізель

Запорожець за Дунаєм

Семен Гулак-Артемовський
Опера на 3 дії

Кавказ

Кармен