Зустріч молодих віртуозів

Томазо Джованні Альбіноні. КОНЦЕРТ № 9 для двох гобоїв з оркестром До мажор
Виконують: СВЯТОСЛАВ БОРИСОВ та СТЕПАН СИВОХІП – гобой
Клас викладача Лева Закопця
Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат
ім. Соломії Крушельницької (УКРАЇНА)

Йозеф Гайдн. КОНЦЕРТ для віолончелі з оркестром № 1 До мажор
Виконує: ПЕТЕР СОКАЧ – віолончель
Клас викладача Мирослава Шутка
Ужгородське державне музичне училище ім. Д. Задора (УКРАЇНА)

Сергій Рахманінов. КОНЦЕРТ для фортепіано з оркестром № 2 до мінор (І ч.)
МАКСИМІЛІАН ОТТО – фортепіано
Клас викладача Оксана Вайнгардт-Шьон
Дрезденська музична гімназія Карл Марії фон Вебер (НІМЕЧЧИНА)

Каміль Сен-Санс. КОНЦЕРТ для фортепіано з оркестром № 2 Соль мінор
Виконує СОФІЯ ШОХІНА – фортепіано
Клас викладача Людмили Закопець
Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат
Ім. Соломії Крушельницької (УКРАЇНА)

Світ мистецтва часто захоплює ще з дитинства. Вже у шкільні роки музиканти вивчають віртуозні твори, кидають виклик самим собі у пошуках неповторного виконавського стилю, який колись стане їхньою візитною карткою. 5 березня о 13 годині у Львівській філармонії зберуться молоді віртуози з України та Німеччини, щоби продемонструвати свій талант та результати невпинної праці.

Захід відкриє інструмент, який ми не звикличути у сольній ролі – гобой. Концерт для двох гобоїв з оркестром №9 італійського композитора Томазо Альбіноні виконають учні Львівської музичної школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької Святослав Борисов та Степан Сивохіп. Молоді гобоїсти презентують публіці один з найпопулярніших творів Альбіноні, який виділяється особливою мелодійністю та розмахом сольних партій. Строга та вишукана оркестрова тканина концерту, драматизм оперних образів – творчість італійця зачаровує з перших нот.

З Ужгородського державного музичного училища ім. Д. Задора до Львова приїхав віолончеліст Петро Задора, який презентує Концерт для віолончелі з оркестром № 1 Йозефа Гайдна. Романтичний за своїм настроєм твір композитор присвятив другові Йозефу Вайглю, який працював віолончелістом у князя Естерхазі. Згодом концерт було втрачено, але рукописи нот віднайшли у празьких архівах і у новій редакції презентували публіці.

Гість з Німеччини, учень Дрезденської музичної гімназії Карл Марії фон Вебер Максиміліан Отто виконає Концерт для фортепіано з оркестром № 2 Сергія Рахманінова. Твір, написаний після тривалої творчої кризи, свого часуознаменував початок нового періоду в житті композитора і став улюбленим для багатьох виконавців та слухачів.

А завершить вечір ще один Концерт для фортепіано з оркестром № 2 – проте вже не Рахманінова, а Каміля Сен-Санса. Від мотивів Баха на початку і до запальної тарантелли у фіналі – концерт жваво грає зі стилями й настроями. Критики відзначили, що саме в цьому творі композитор вступив у період зрілої творчості. Виконує – Софія Шохіна, учениця Львівської музичної школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької. Вона, як і всі молоді віртуози,виступить у супроводі Академічного симфонічного оркеструЛьвівської філармонії під диригуванням Юрія Бервецького.