«Крізь терни до зірок» до 125-річчя від дня народження Патріарха греко-католицької церкви Йосипа Сліпого

Людина, яка втілює дух нації. Український патріот та щирий християнин, який не зламався під тиском радянської системи. Той, хто все життя пробирався крізь терни. Цьогоріч ми відзначаємо 125-річчя від дня народження Патріарха греко-католицької церкви Йосипа Сліпого. Концерт «Крізь терни до зірок», який відбудеться 17 лютого о 18 годині, нагадає про найважливіші віхи у житті патріарха та його невпинну боротьбу за УГКЦ.

Талановитий з юності, Йосиф Сліпий за сприяння Андрея Шептицького навчався в Австрії, згодом активно працював над розбудовою релігійного життя Галичини. Був засуджений радянською владою, проте відкидавнеодноразовіпропозиції перейти управослав’я і тому провів понад 18 років у таборах. Навіть після важких випробувань продовжував відстоювати право на життя Української греко-католицької церкви. Невсипна робота з діаспорою, активне релігійне життя у Римі, наукова праця… Perasperaasastra – цей девіз на гербі Патріарха втілював усе його життя. Проте сам Йосиф Сліпий писав після переїзду до Риму:"І цей шлях, як скоро виявилося не був шляхом, на якому світили «астра» – ясні зорі.Він і далі був шляхом в’язня Христа ради, тим разом в’язня на химерній волі".

Згадувати великого владику будемо музикою – від квартету бандуристок «Львів’янки», солістівОксаниМацегори, Ростислава Держка та УляниВертегел-Токарівської. Щирість, тепло та глибока любов до рідного зігріватимуть вас цього вечора у Львівській філармонії.