Ви є тут

Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Театр російської драми ім. Л. Українки розташований в центрі Києва. Територія на якій знаходиться театр свою історію бере від французького підприємця Огюста Бергоньє, який у вересні 1874 року побудував тут цирк і цим вже визначив видатну мистецьку історію майбутніх споруд.

В 1883 році приміщення перебудовано під драмтеатр. Починаючи з 1884 року протягом семи років в Бергоньє театр приїжджало на гастролі «Московське суспільство драматичних акторів» очолюване М. М. Соловцовим, а в 1891 році він заснував антрепризно-пересувний «Соловцов Театр».

У квітні 1919 році приміщення Бергоньє театру було передано Першому театру Української Радянської Республіки імені Шевченка, який працював у ньому до зими 1923 року. Протягом 1922-1925 років тут перебували й інші театри (здебільшого пересувні), зокрема, в 1924 році - театр «Березіль», який очолював Лесь Курбас. В 1925 році прийнято рішення про часткову реставрацію примішення, яку було закінчено в 1926 році.

З 1926 року в театрі розпочалися спектаклі колишньої трупи «театру Соловцова», яку згодом назвали Російським драматичним театром.

Безліч талановитих і відомих людей працювали в різний час у Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві. Далеко за межами України відомі імена акторів: Олега Борисова, Павла Луспекаєва, Кирила Лаврова, Ади Роговцевої, Анатолія Хостікоєва, режисера Георгія Товстоногова. Спектаклі з репертуару Театру ім. Лесі Українки: "Живий труп" Л. Толстого, "Варшавська мелодія" Л. Зоріна, "Мораль пані Дульскої" Г. Запольської, "Дерева вмирають стоячи" А. Касони, стали справжньою легендою серед шанувальників театрального мистецтва, а комедія О. Уайльда "Як важливо бути серйозним" іде на сцені театру вже більш 15 сезонів.

Edith Piaf: життя в рожевому світлі

Ольга Гаврилюк
Вистава без антракту

Її шалені чоловіки…

Габріель Ару
Майже дрібничка без антракту

Ігри на задньому подвір`ї

Една Мазія
Драма без антракту

Антігона

Бабине літо

Айван Менчелл
Лірична комедія на 2 дії

В цьому милому старому домі

О. Арбузов
Комедія на 2 дії

Вітер шумить в тополях

Михайло Резнікович
Героїчна комедія. Вистава без антракту

Валентинів день

Іван Вирипаєв
Драма на 2 дії

Варшавська мелодія

Л. Зорін
Лірична драма на 1 дію

Вид з мосту

Артур Міллер
Драма на 1 дію

Вишневий сад

Антон Чехов
Комедія на 4 дії

Ворог народу (Лікар Стокманн)

Всі ми родом із дитинства

Ю. Яковлєв
Моновистава без антракту

Всюди один… Свічка на вітрі

Михаил Резникович
Сценічна композиція

Д-р

Браніслав Нушич
Комедія