Ви є тут

Київський Державний Академічний театр ляльок

Київський Державний Академічний театр ляльок

Театр заснований 27 жовтня 1921 року при Київському театрі для дітей їм. І.Франка (сьогодні Театр юного глядача на Липках) за ініціативою народного артиста України О.І.Воломарського та І.С.Дєєвої. Свою багатолітню діяльність розпочав двома виставами - «Старовинний петрушка» та «Музики» за Л. Етібовим в інсценізації П. Щербатипського.

У 1946 році І Премія на Всеукраїнському огляді театрів ляльок, на якому було показано виставу «Вовк та семеро козенят» у постановці Я. Жовинського. Художнім керівником театру у 60-х роках стає учень професора М.М.Корольова, заслужений артист України, заслужений діяч культури Польщі Ю.І.Сікало. За його сприянням було відкрито студію з підготовки акторів-лялькарів, а при Київському коледжі естрадно-циркового мистецтва — спецкурси «Актор з лялькою на естраді» та «Актор тетру ляльок».

Надзвичайно високий професійний рівень акторського складу театру дозволяє здійснювати будь-який задум режисера і драматурга. Результатом щоденної наполегливої і напруженої праці творчого колективу театру є великий репертуар, де представлені кращі здобутки української та світової лялькової драматургії. З 1991 року виступають організаторами Міжнародних фестивалів театрів ляльок, в яких брали участь видатні терти ляльок з багатьох країн світу, а саме Бельгії та Австрії, Канади та Словаччини, Фінляндії та Японії, Китаю, Швеції. 30 жовтня 2002 року Рішенням Колегії Міністерства культури і мистецтв України за видатний внесок у розвиток українського театрального мистецтва Київському державному театру ляльок надано статус академічного театру.

A Mouse and the pink ribbon або Мишка та рожева стрічка

Р. Неупокоєв
Інтерактивна дитяча вистава

Івасик-Телесик

Казка

Божественна комедія

Ісідор Шток
Вистава для дорослих на 2 дії

Бременські музиканти

Дитяча вистава

Веселі ведмежата

Казка

Вовк і козенята

Євген Гімельфарб
Вистава для дітей від 3-х років

Гінголь в Парижі

Вистава Полтавського академічного обласного театру ляльок
Біографічна вистава

Гамлет-машина

А. Усачова за Г. Х. Андерсоном
Казка

Гидке каченя

Софокл
Драма

Гусеня

Ніна Гернет
Вистава для дітей від 3-х років

Гуси-лебеді

Г. Гусарова
Дитяча вистава

Декамерон

В. Маслов за Джованні Бокаччо
Вистава для дорослих на 2 дії

Дюймовочка

Борис Заходрер за Гансом-Христіаном Андерсеном
Вистава для дітей від 4-х років

За двома зайцями

Михайло Старицький
Вистава для дорослих на 2 дії

За щучим велінням

Єлизавета Тараховська
Вистава для дітей від 3-х років