Ви є тут

Київський академічний драматичний театр на Подолі

Київський академічний драматичний театр на Подолі

Київський академічний драматичний театр на Подолі створений наприкінці 1980-х років в історичному Подолі під керівництвом відомого українського театрального режисера В. Ю. Малахова. На той момент Віталій Малахов був наймолодшим головним режисером в СРСР.

Надзвичайно експресивно, винахідливо і наполегливо робить він це в своїх кращих виставах: “Ніч чудес” В. Шекспіра (1980), “Софокл. Шекспір. Брехт” (1983), “Вертеп” В. Шевчука (1989), “Нас тепер двоє” за Ф. Г. Лоркою (1991), “Яго” за В. Шекспіром (1994).

В творчий колектив, серед якого були актори, танцівники, джаз-банд, вокалісти, взяли частину людей, з якими Малахов працює до сьогодні. Серед них: В. Кузнєцов, Т. Плашенко, А. Сергійко, О. Крижановський, І. Крикунов, К. Малахова, А. Пархоменко, В. Андрієнко. Тут починали свій творчий шлях А. Левіт, Л. Тебенькова, В. Іваненко, А. Кочнєв, В. Чигляєв, А. Дяченко, О. Цекало разом з колективом-ансамблем “Шляпа”. Не закінчивши 9 класу, до театру прийшов М. Джигурда, який, за словами Малахова, грав гномів і всіляких дивних людей. А також В. Білоножко, Н. Рожкова, М. Бітний-Шляхта, Т. Печенкіна, Г. Ткач, В. Ямненко, А. Середа. Звукорежисером був Д. Ганапольський.

Ризикнувши у 1994 році привезти дві шекспірівські вистави до респектабельної, по-вікторіанські стриманої Великобританії, - “Сон літньої ночі” та “Яго” за мотивами “Отелло”, - театр завоював популярність в очах преси та публіки. На зухвалий виклик українського акторського ансамблю відреагували практично всі найпопулярніші видання. “Таймс”, “Обсервер”, “Гардіан”, “Файненшіал таймс” опублікували відгуки своїх рецензентів, створюючи величезну рекламу та приваблюючи глядачів. Трупа театру на Подолі була визнана однією з найкращих у програмі найпрестижнішої імпрези в Единбурзі, де водночас показували вистави близько 900 труп.

La bonne Anna, або як зберегти сім'ю

Марк Камолетті
Комедія

Він і вона

Вічно живі

Вернісаж на Андріївському

Театральне буріме

Гравці

Дзеркало Сен-Жермена

Борис Акунін
Комедія

Дивакуватий Журден

Замовляю любов

Звідки беруться діти?

Анатолій Крим
Лірична комедія

Ліс

Лебедине озеро. Сутінки

Т. Могильник, В. Гуляйченко
Вистава-концерт

Лист Богу

Анатолій Крим
Театральне оповідання

Льовушка

Анатолій Крим
Розповідь про єврейське щастя

Люксембурзький сад

Фантазія-шансон

Мертві душі

Михайло Булгаков
Комедія за поемою М. В. Гоголя