Харківський академічний театр музичної комедії

Харківський академічний театр музичної комедії

1929 року, уряд вже Радянської України постановив: «Створити в Харкові Український державний театр музичної комедії». «Домом» музичної комедії стала сцена колишнього театру «Муссурі». Засновниками - група «березільців», учнів видатного українського режисера Леся Курбаса: Борис Балабан, Януарій Бортник, Богдан Крижанівський. Саме вони заклали тут традиції акторської гри, музичної та режисерській інтерпретації.

В 30-ті роки харківську сцену називали «справжньою творчою лабораторією української оперети». Що не означало відмови від європейської класики - з афіш не сходили імена Кальмана, Штрауса, Легара, Оффенбаха. Але 6 жовтня 1933 стало чорним днем в історії театру. Газета «Вiстi ВУЦВК» опублікувала постанову уряду про позбавлення Леся Курбаса почесного звання народного артиста республіки.

1943 Харків був звільнений від фашистів. І вже через тиждень, 1 вересня, в місті почалися виступи акторів оперети. Гучною подією в театральному житті СРСР в листопаді 1964 року почала харківська постановка комедії Володимира Маяковського «Клоп» на музику Гавриїла Юдіна. У 70-80-і роки глядач став більш вимогливий. Театр звернувся до класики світової літератури, а в рецензіях все частіше звучало слово «вперше».

У 1986 році, Харківський театр музичної комедії знову вразив театральну громадськість країни - постановкою рок-опери «Юнона і Авось» Олексія Рибникова.

Сьогодні театром керують головний режисер Олександр Драчов, чий талант і величезний досвід роботи - справжня удача для колективу, і директор Ігор Коваль - енергійний сучасний менеджер. В результаті такої співдружності театр оновлює репертуар, декорації, костюми, і навіть будівлю.