Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна

Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна

Харківський державний академічний російський драматичний театр ім. О.С.Пушкіна був створений в 1933 році в столиці Радянської України за постановою Ради народних комісарів для пропаганди російського реалістичного мистецтва. Очолити театр був запрошений народний артист РРФСР Микола Васильович Петров. Відомий антрепренер М.Синельников керував російською антрепризою в Харкові ще з 1910 по 1925 роки.

У 1933 році Харків був столицею, і в розпорядженні театру малося своє видавництво, де випускалися книги, збірники статей і навіть щотижнева газета, яка так і називалася: "Театр Російської Драми". Уже перші вистави театру - "Ревізор" М.В.Гоголя у постановці М.Петрова, "Лихо з розуму" А.С. Грибоєдова в постановці М.Синельникова, "Чапаєв" А.Фурмановой і С.Луніна в постановці А.Г.Крамова принесли театру широку популярність. Далі послідували постановки "Вишневого саду" А.П.Чехова, "На всякого мудреця досить простоти" О. М. Островського, вистави за п'єсами радянських драматургів. У дні 150-річчя дня народження О.С.Пушкіна в 1949 році театру було присвоєно ім'я великого поета. Після смерті А.Г.Крамова до режисури звертаються провідні актори театру В.Арістов, С.Лерман, запрошуються такі режисери, як Л.Варпаховського, В.Ненашев (художній керівник театру наприкінці 60-х - початку 70-х років).

У 1971 році театру було присвоєно звання "академічний Новий головний режисер Олександр Сергійович Барсегян - випускник Харківського театрального інституту - приїхав до Харкова створювати свій театр. Під його керівництвом були зроблені значні спектаклі, завдяки яким театр відразу піднявся на рівень провідних театрів України. Так в сезон 1975-76 років режисер поставив спектаклі "Відкриття" Ю.Щербака, "Темп-1929" за творами Н.Погодина і "Характери" В.Шукшина. На огляді кращих вистав театрів України театр був нагороджений першою премією.

В різні роки були поставлені спектаклі "Макбет" В.Шекспіра, "Декамерон" Д.Бокаччо, "Чехов сміється:" по одноактним комедіям А.П.Чехова, "Поминальна молитва" Г. Горіна та інші. Його спектаклі здобули театру заслужену славу і любов глядачів.

...Забыть Герострата!

Г. Горін
Фантастична трагікомедія в 2-х діях

Белый джаз Каролины

С. Моем
Іронічна комедія на 2-х частинах

Верная жена

С. Моэм
Вистава на 2 дії

Двери хлопают

М. Фермо
Комедія на 2 дії

Дуэнья

Р. Шерідан
Комічна музична вистава в 2-х діях

Женитьба

Н.В. Гоголь
Зовсім неймовірна подія в 2-х діях

Мастер и Маргарита

М. Булгаков
П'єса М.Рощина в 2-х діях

Моя парижанка

Р. Ламуре
Французька комедія в 3-х діях

Мышеловка

А. Крісті
Детективна історія в 2-х діях

Номер тринадцатый

Р. Куні
Комедія на 2 дії

Опасный поворот

Д. Прістлі
Любовний детектив в 2-х діях

Папа в паутине

Р. Куні
Комедія на 2 дії

Поминальная молитва

Г. Горін
Музичний вистава у 2-х частинах

Рохля

Марсель Ашар
Вистава на 3 дії

Сестра моя русалочка

Л. Разумовська
Казка-притча для дітей та дорослих в 2-х діях