Українські театри готують у новому сезоні гучні прем'єри

07-09-2016

У ці дні багато українськіх театрів проводять збори трудових колективів після літніх відпусток. І приступають до роботи над проектами нового театрального сезону 2016-2017.

Одним з перших відкрив черговий театральний сезон Національний театр імені Івана Франка, представивши 3 вересня "Перехресні стежки", присвячений 160-річчю з дня народження Каменяра. У планах театру – "Скупий" Ж. Б. Мольєра і "Три товариша" Е. М. Ремарка.

Національна опера України також відкрила сезон 3 вересня – оперою С. Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм". Як повідомив головний режисер театру Анатолій Солов'яненко, найближчим часом шанувальників класичної музики чекають прем'єри двох одноактних опер: "Служниця-пані" Перголезі і "Джанні Скіккі" Пуччіні. Також в цьому році представлять "Реквієм" Моцарта, присвячений пам'яті жертв Голодомору. А на початок 2017-го запланована постановка "Моцарта і Сальєрі" М.Римського-Корсакова.

Київський театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра відкриває сезон 9 вересня виставою "Вася повинен подзвонити" за участю Ади Роговцевої. У новому сезоні шанувальників цього театру чекають прем'єрні вистави режисерів Дмитра Богомазова, Олексія Лісовця, Тамари Trunova. Як повідомив художній керівник театру Едуард Митницький, сьогодні в театрі закінчуються планові ремонтні роботи і колектив готовий зустріти своїх глядачів вже в кінці цього тижня.

Планові ремонтні роботи закінчуються також в Київському Національному театрі оперети, який найближчим часом запрошує на лабораторний арт-проект – це ескізи постановок від молодих режисерів музичного театру. А в листопаді -- прем'єра оперети "Маріца" I. Кальмана (режисер Богдан Струтинський). Офіційне відкриття сезону театру -- 15 вересня, в цей вечір гала-концерт зірок театру.

Днями відбувся традиційний збір трупи Київського академічного Молодого театру, який сьогодні, мабуть, рекордсмен за кількістю медійних зірок. Ірма Вітовська, Тамара Яценко, Станіслав Боклан, Ярослав Гаврилюк та багато інших активно включаються у творчу роботу, в нові проекти (фоторепортаж з відкриття сезону Василя Артюшенка). Відкриється сезон в Молодому – 11 вересня "Одноруким" за п'єсою Мартіна МакДонаха (у головних ролях Станіслав Боклан і Дмитро Суржиков). А незабаром шанувальників цього театру чекають прем'єри на основі актуальної української драматургії і популярних творів світових авторів.

В інших українських містах також різні театри відкривають двері нового сезону. Львівський Національний театр імені Марії Заньковецької незабаром представить глядачам прем'єру "Украденого щастя" І. Франка (режисер Федір Стригун). Одеський театр ім.В.Васылько покаже нову виставу молодого режисера Івана Уривського "Принцеса Турандот" за п'єсою Карло Гоцці. І буквально днями стало відомо про майбутню гучну прем'єру Івано-Франківського театру ім.І.Франка. Це "Гамлет"  Шекспіра (режисер Ростислав Держипільський). Театр позиціонує цю постановку як "антимейнстрим". Дія відбуватиметься у величезному підвалі театру. Музику до вистави створює відомий композитор Роман Григорів. У головних ролях-популярні актори не тільки з Івано-Франківська, а також Києва та Львова: Гертруда – Ірма Вітовська, Клавдій – Юрій Хвостенко. Театр використовує для постановки переклад Юрія Андруховича. Сам проект проходить під грифом – "Станіславський". Станіслав – первісна назва Івано-Франківська, а практично всі провідні актори "Гамлета" родом з цього міста.
 

Теги: 
Джерело: