У новому сезоні київські театри покажуть прем'єри про Леніна, Сталіна та убиту собаку

14-07-2017

23 липня Київський театр ім. І. Франка офіційно закриває столичний театральний сезон 2016-2017  аншлаговою виставою "Незрівнянна" с Наталією Сумською у головній ролі. Старт сезону нового - 9 вересня (франківці покажуть "Перехресні стежки" І.Франка).

Тим часом, DT.UA стало відомо, які прем'єри з'являться в афішах популярних  київських театрів саме у новому сезоні.

Керівник недержавного і незалежного "Дикого Театру" Ярослава Кравченко розповідає, що згодом її театр розпочне працювати в режимі стаціонару. Відкриється Центр незалежного театру Сцена-6 (Центр Олександра Довженка) - і "Дикий" презентує там нові проекти. Серед таких вже у жовтні - "Ленін-Гриб" (до 100-річчя більшовицького перевороту). "Це буде вистава-аналіз", - уточнює  Кравченко. Згодом у "Дикому" "Кисень" Івана Вирипаєва поставить  талановита  Влада Белозоренко.

Лідер фестивальних перегонів - Київський театр "Золоті Ворота" - позиціонує  наступний сезон як "міжнародний". Керівник театру Станіслав Жирков зізнається нашому виданню, що на його сцені поставлять вистави молоді талановиті режисери з Франціі, Білорусі, Німеччини,Грузіі, Польщі. Одна з перших гучних прем'єр (вересень) -  бешкетний сценічний проект про Сталіна та його оточення  від француза Жуля Одрі. "У виставі задіяний лише потужний чоловічий склад театру. Отже буде гаряче!", - говорить Жирков.

Київський Національний театр оперети у новому сезоні готує своїм шанувальникам "Хануму" (музика Г.Канчелі). 

А Національна опера України серед репертуарних пріоритетів називає оперу "Фауст" Ш. Гуно.

Національний театр російської драми ім. Лесі Українки вже розпочав роботу над виставою "Загадкове нічне вбивство собаки" за твором британського письменника Марка Хеддока (режисер Кирило Кашліков). А Національний театр ім. І.Франка у вересні-листопаді планує показ наступних прем'єр - "Життя - це сон" П.Кальдерона (режисер Андрій Приходько, у головних ролях Сергій Калантай, В'ячеслав Хостікоєв) та "Розбитий глек" Г.Клейста (режисер Роман Мархоліа, у головних ролях Остап Ступка , Олексій Богданович).

Київський Молодий театр у вересні анонсує прем'єру "Різні" за п'єсою Ясміни Реза (режисер - Влада Белозоренко, у головних ролях - Ірма Вітовська, Римма Зюбіна, Лілія Ребрик, Олена Узлюк).

Київський театр "Актор" вже запустив на ринг "Бійцівський клуб" (режисер Ігор Білиць), а згодом, за словами нового  керівника театру В'ячеслава Жили, на глядачів чекатимуть сенсаційні режисерські прочитання класичних творів - "Лоліта" В. Набокова та "Трамвай "Бажання" Т. Вільямса. "Будуть найкращі українські актори та найкращі українські молоді режисери", - каже директор театру, але поки не називає зіркових прізвищ.

Київський театр на Подолі (вже у новому приміщенні на Андріївському узвозі) покаже деякі свої легендарні вистави, в той же час буде і  багато прем'єр (зокрема, вже зараз ведуться переговори з Андрієм Жолдаком).

Київський театр на Лівому березі Дніпра у новому сезоні презентує  режисерські прем'єри від Дмитра Богомазова ("Життя попереду" Еміля Ажара) та Тамари Трунової ("Будинок на краю душі" Дона Нігро). 

За словами художнього керівника театру Едуарда Митницького, у наступному сезоні на сцені театру також очікують ювілейну виставу Ади Роговцевої, яку поставить режисер  Катерина Степанкова.

Теги: 
Джерело: