У Чернівцях драмтеатр презентував скандальну виставу про корупцію та «чесного суддю»

20-06-2017

Чернівецький музично-драматичний театр імені О. Кобилянської представив глядачам нову виставу "Чесний суддя". Прем`єра відбулася 17-18 червня. В обидва дні зал був повний глядачами. 

Цю виставу режисер-поставноник Мирослав Гринишин поставив за мотивами твору сучасного автора Юрія Васюка.

Сюжет вистави досить критичний. У країні скасували е-декларування, хабарі дозволяються законом, а тих, хто їх не хоче брати – садять у в’язницю. Наш театр першим вирішив поставити цю роботу. Це сатирично-юридична комедія, в якій піднімаються досить важливі для нашої країни сьогодні соціальні питання.

У головній ролі вистави - суддя Хаварник. Він відмовляється брати хабарі в людей, хоч розуміє, що за порушання закону йому загрожує кримінальна відповідальність. На сцені також з`являється головний лікар, ректор університету, в образі молодої "гламурної" дівчини, та депутат. Всі вони друзі "чесного судді" і запевняють, що теж живуть чесно.

У такій паралельній дійсності проходить вся сюжетна лінія вистави. 

Глядачі неоднозначно виразилися стосовно побаченого на сцені. Деякі хвалять акторів та режисера за сміливу постановку, інші ж критикують.

-Вистава чудова. Точно це буде родзвинкою нашого театру. Це дуже сміливо - так відкрито показувати проблеми у нашій країні. Актори дуже добре грали, у кожного була своя цікава особливість. Точно буду радити друзям цю роботу, - поділилася з кореспондентом molbuk.ua глядачка Наталія ПРОЦЮК. 

-Театр має хмушувати глядача думати... А тут відкрито критикують, ніякого прихованого змісту, як на мене. Може, це і добре, та я не вітаю такі кроки, -сказав Юрій АНДРІЙЧУК, який відвідав виставу вже двічі.

Цією виставою театр закриє 86 театральний сезон 25 червня. На виставу запросили і автора роботи Юрія Васюка.

Також відомо, що після прем`єри цієї вистави режисеру та художнику-пгостановнику запропонували написати заяву на звільнення з театру.

 
 
Теги: