Театр Франка не пустить на свою сцену Табакова і Пореченкова

13-11-2014
Театр Франка не пустить на свою сцену Табакова і Пореченкова

У Національному театрі імені Івана Франка не пустять на свою сцену Олега Табакова і Михайла Пореченкова. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів генеральний директор театру Михайло Захаревич.

"Особисто я категорично проти того, щоб на нашій сцені виступали артисти, які своїми підписами або публічними спичами розпалювали міжнаціональну ворожнечу, заперечували територіальну цілісність України. Таким артистам на головній драматичній сцені України місця немає", - підкреслив він.

Захаревич додав, що театр Франко - репертуарний, тому присутність або відсутність навіть найіменитіших гастролерів не настільки принципова для системності та економічної успішності театру. Сума оренди для гастролерів - це сума аншлагової вартості репертуарної вистави, що становить близько 100 тис. грн.

На питання ZN.UA, чи можливі (гіпотетично) в найближчому майбутньому обмінні гастролі між франківцями та МХТ (як титульними театрами двох країн) на якихось неймовірно вигідних умовах, директор театру відповів негативно.

"Бренд "МХТ" - це історія світового театру ХХ століття. Але теперішні ворожі дії по відношенню до нашої країни з боку представників цього театру (автограф "за" від'єднання Криму Табакова, витівка зі зброєю актора МХТ Пореченкова. - Ред.) виключають навіть ідеї про подібні проекти. На щастя, незважаючи на всі складності часу, український глядач іде в театр", - розповів Захаревич.

Гендиректор також зазначив тенденцію - попит в основному на недорогі квитки, що можна пояснити і курсом гривні, і загальною нестабільністю на фінансовому ринку.

"Якщо в майбутньому через фінансово-економічних причин відтік глядача стане помітним, українські театри будуть змушені піти на здешевлення квитків - щоб не втратити свою публіку", - додав він.

Детальніше про поточний стан гастрольної індустрії читайте в статті Олега Вергелиса "Касові суперечки" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".

Теги: 
Джерело: