Новий театральний сезон у столиці: провокації, розкіш і Майдан

08-09-2014

Початок вересня – традиційний час старту театрального сезону. У деяких столичних театрах він уже відбувся, інші тільки готуються

«Коментарі» дізналися, які прем´єри чекають на глядачів восени 2014-го.

Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Театр ім. Франка відкрив свій 95-й театральний сезон 2014-2015 року першим – 27 серпня. Про прем´єри, які очікують глядача в найближчому майбутньому, в театрі поки не говорять. Але нагадують, що 16 та 19 вересня глядачі зможуть побачити спектакль «Носороги» (комедія, фарс; режисер-постановник – Андрій Приходько), перше представлення якого відбулося зовсім нещодавно, в липні 2014-го. Автором п´єси є класик французької драматургії ХХ століття і родоначальник «театру абсурду» Ежен Іонеско.

Тим часом у театрі працюють над соціальною комедією «Хазяїн» Карпенка-Карого, драмою «Ерік XIV» Августа Стріндберга, «12 стільців» Ільфа і Петрова, а також комедією «Ліс» Олександра Островського. Однак коли і які саме вистави покажуть глядачеві, поки що невідомо. У той самий час, на листопад анонсована прем´єра документального вистави «Щоденники майдану» за п´єсою, створеною драматургом Наталією Ворожбит та режисером Андрієм Маєм у розпал подій у Києві взимку 2013-2014 року.

Київський Академічний театр на Липках (Театр юного глядача)

Театр юного глядача відкриє ювілейний, 90-й сезон у п´ятницю, 5 вересня, спектаклем «Сон» (режисер-постановник – Віктор Гирич), в якому відображені всі ключові події життя Кобзаря, при цьому він не тільки спостерігає за перебігом історії, а й сам намагається крутити колесо фортуни.

16 жовтня намічена прем´єра сатиричної п´єси Леоніда Андрєєва «Чарівні сабінянки» (режисер-постановник – Максим Михайличенко), в якій порушується тема стосунків чоловіків і жінок. Як розповіли «Коментарям» у театрі, вистава буде в чомусь перетинатися з сьогоднішніми подіями в Україні (за сюжетом римляни викрадають у сабинян їхніх дружин «для створення сім´ї»). Для дітей готується казка «Біля ковчега о восьмій» німецького драматурга Ульріха Хуба. В планах – постановка повісті-гротеску «Крихітка Цахес» Ернста Гофмана, а також відновлення за проханнями старших глядачів комедії «Танцюй під свою дуду» американця Ніла Саймона.

Київський академічний театр драми і комедії на Лівому березі

Сезон театр відкриє в суботу, 6 вересня, прем´єрною комедією для сімейного перегляду «З коханими не розслабляйтеся!..» (режисер-постановник – Валерій Айдін) за п´єсою американської письменниці і драматурга Джин Керр. «У м´якому і ліричному гуморі цієї постановки поєднався філософський і водночас іронічний роздум про наше життя. Одного разу життя може поставити перед кожним із нас такі питання, повз які в суєті буденності ми проходили мимо. А вони варті того, щоб відповісти на них! Напевно, іноді необхідно пережити потрясіння, для того щоб оцінити те, що маєш, поглянути на близьких і рідних людей іншими очима, прийти до згоди і розуміння хоча б у своїй, окремо взятій родині», – наголошується в синопсисі спектаклю.

Також серед прем´єр у репертуарі театру є спектаклі «Веселощі сердечні, або Кепка з карасями» (режисер-постановник – Дмитро Богомазов) за збірником оповідань «Чистий Дор» Юрія Коваля, який відбудеться 13 вересня, а також мелодрама американця Вільяма Гібсона «Двоє на гойдалці» (режисер – Андрій Попов), показ якої запланований на 28 вересня.

Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Музичний театр)

Першим спектаклем Музичного театру в новому сезоні, який стартує 6 вересня, стане комедія «Музичні класики-3. Оперна азбука для дітей та батьків» (режисер-постановник – Віталій Пальчиков). «Спектакль покликаний відкрити дітям чарівний світ оперного мистецтва. Глядач познайомиться з цікавими фактами з історії опери, відвідає кращі театри світу. У доступній інтерактивній формі відбудеться знайомство з невід´ємною частиною будь-якого оперного спектаклю – партитурою, а провідником у цій подорожі стане геніальний композитор Моцарт», – наголошується в описі вистави.

23 вересня – прем´єра «Реквієму» (диригент-постановник – Сергій Голубничий) відомого французького композитора Габріеля Форе у виконанні хору та симфонічного оркестру театру. А 25 вересня відбудеться прем´єрний показ вистави «...Квиток до станції... Любов» (режисер-постановник – Лариса Моспан-Шульга), що є театралізованим вечором романсу у виконанні 16 солістів театру.

Київський академічний Молодий театр

У неділю, 7 вересня, Молодий театр відкриває сезон під девізом «Театр під час війни – духовна броня народу». У перший вечір будуть представлені відразу дві вистави – ​​«Підступність і кохання» Фрідріха Шиллера (режисер-постановник – Андрій Білоус) і «Неймовірна історія кохання» Кіри Малініної (режисер-постановник – Антон Романов). Перша – міщанська драма в п´яти актах, що оповідає про інтриги, які ведуть до краху щирого кохання між дворянином і міщанкою. Друга – п´єса про кохання, написана за мотивами оповідання Габріеля Гарсіа Маркеса «Очі блакитної собаки».

Крім того, колектив працює над майбутніми прем´єрами. В планах – вистави «Метод Гронхольма» Жорді Гальсерана, «Зачарований» Івана Карпенка-Карого «Безталанна», «Соло для годинника з боєм» Освальда Заградника і «Однорукий із Спокана» Мартіна МакДонаха. Також театр працює над спільним проектом із Французьким культурним центром – трагедією «Антігона» Софокла.

Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

Театр російської драми відкриє театральний сезон виставою «У полоні пристрастей. Кам´яний господар» Лесі Українки (режисер-постановник – Михайло Рєзнікович) про любов Дон Жуана і Донни Анни. Драма буде представлена ​​оновленим складом акторів, у ролі Дон Жуана на сцену вперше вийде актор Євген Авдєєнко. Всі кошти від продажу квитків у театрі мають намір перерахувати на користь солдатів, поранених в АТО.

Що стосується прем´єр, то 10 жовтня на сцені театру ім. Лесі Українки буде вперше представлена ​​комедія «Потрібен брехун!» за п´єсою грецького драматурга Дімітріса Псафаса (режисер-постановник – Олег Нікітін). А 17 жовтня на новій сцені відбудеться прем´єра за комедійною п´єсою Надії Птушкіної «Ненормальна» (режисер-постановник – Дмитро Морозов).

Київський національний театр оперети

Ювілейний, 80-й театральний сезон Національна оперета відкриє гала-концертом 14 вересня. Глядачам обіцяють представити шоу-програму, що містить всю палітру стилів і жанрів, в яких працює сучасний театр, улюблені номери і несподівані прем´єри.

Протягом сезону в Опереті планують представити низку нових цікавих постановок. Зокрема, йде робота над одним із найвідоміших бродвейських мюзиклів «У джазі тільки дівчата» на музику Джула Стайна, для дітей готується музична вистава за мотивами казки С. Маршака «Кицьчин дім». У планах – постановка класичної оперети за одним із творів Імре Кальмана.

Також відзначимо, що на честь 80-річчя з дня заснування Національної оперети колектив готує грандіозну святкову програму «Bravo l´Operette!», яка буде представлена ​​глядачам 19 грудня.

Національна опера України ім. Тараса Шевченка

Національна опера відкриє новий сезон твором Миколи Лисенка за однойменною п´єсою Івана Котляревського «Наталка Полтавка». Відзначимо, що нинішнього року цій відомій опері, яку разом із «Тарасом Бульбою» можна вважати візитною карткою композитора, виповнюється 125 років – вперше вона була поставлена ​​в 1889 році в Одесі.

Що ж до прем´єр, то про них у театрі обіцяють розповісти дещо пізніше – у другій половині вересня.

Автор: Олекса Шкатов

Теги: 
Джерело: