Хто претендує на посаду директора Львівської опери?

15-02-2017

На посаду керівника Львівського театру опери та балети ім. Соломії Крушельницької є сім кандидатів. Зараз театр очолює Тадей Едер. Він займає директорське крісло з 1998 року. 73-річний Едер участі у конкурсі не бере. Про це повідомляє міністерство культури. Конкурс має завершитись не пізніше 11 березня 2017 року.

У конкурсі беруть участь лише чоловіки. Найстаршим є 59-річний Василь Вовкун, наймолодшим – 34-річний Євген Лавренчук. Усі, крім Олександра Драгана, народилися у Львові або Львівській області. Четверо працюють у Львівській опері.

ZAXID.NET зібрав відомості про усіх претендентів на посаду. Нагадаємо, що усі зацікавлені особи протягом семи днів з дня оприлюднення відомостей про кандидатів (до 20.02.2017) можуть подавати пропозиції та зауваження щодо кандидатури на електронну пошту loginova@mincult.gov.ua (з позначкою «пропозиції та зауваження»), які будуть передані конкурсній комісії.

За результатами жеребкування до складу комісії увійшли: представник ГО «Асоціація культурно-спортивного розвитку» Роман Кириченко, представник ГО «Всеукраїнське об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг» Станіслав Мойсеєв та член Національної всеукраїнської музичної спілки Микола Трофімов. На зборах театр висунув три свої кандидатури: два професори Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Іван Юзюк та оперна співачка Людмила Божко, оперний співак, соліст Київської опери Сергій Магера. Залишилось дізнатись імена членів комісії від Мінкульту.

Згідно із законом конкурсна комісія складається з дев'яти членів. До її складу повинні входити представники трудового колективу, громадських організацій у сфері культури відповідного функціонального спрямування та органу управління (по 3 особи).

Роман Ковальчук

Роман Ковальчук на сцені театру

Роман Ковальчук є солістом Львівського оперного театру. Він народився у 1968 році у селі Бучина на Львівщині. Навчався у Львівській консерваторії. Працював артистом міманса спочатку в Київському театрі опери та балету, згодом у Львові. З 2000 р. - соліст театру опери та балету у Львові.

Був позаштатним радником голови Львівської обласної ради. Також обирався депутатом Львівської обласної ради та очолював (2013-2015 р.) постійну депутатську комісію з питань культури, духовного відродження, архітектурної спадщини та засобів масової інформації.

До речі, серед численних співаків, яких обирали до лав депутатів обласної ради був єдиним представником оперного співу.

Олег Петрик

Олег Петрик та його відомий гопак

Життя і творчість Олега Петрика так само пов’язана із Львівською оперою. Він народився у 1977 році у Львові. Має чотири вищих освіти: юрист (ЛНУ), педагог-репетитор (Київський факультет хореографії Міжнародного слов'янського університету), балетмейстер-постановник (Київський факультет хореографії Міжнародного слов'янського університету) та фінансист (Львівська комерційна академія).

У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької працює з 1995 року. Є президентом творчої спілки «Прем’єра», заступником завідувача кафедри, професором ЛНУ.

Орест Щудло

Орест Щудло народився у 1971 році у Львові. Навчався у середній спеціальній музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької, де одержав атестат про середню освіту за спеціальністю «скрипка» та у Вищому державному музичному інституті ім. М.Лисенка. Навчався у Львівському державному фінансово-економічному інституті, де отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси».

У 1989-1990 рр. обіймав посаду керівника гуртка вокально-інструментального ансамблю «Джерело» при Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (Львів). З листопада 2011 року по даний час обіймає посади: директора БО «Представництва» ПАТ «Іскра», члена Правління ПАТ «Іскра», члена Наглядацької Ради Fabryka Żarówek HELIOS Sp. z o.o., м. Катовіце, Польща.

Євген Лавренчук

Режисерський дебют Лавренчука відбувся у 16 років

Євген Лавренчук народився у 1982 році у Львові. Режисерський дебют Лавренчука відбувся у 16 років. У 2003 році закінчив Російську академію театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом «оперний режисер», потім - вищі курси хореографії в Університеті ім. Марії Кюрі-Склодовської (Люблін, Польща), Вищі курси режисерів ігрового кіно (Москва).

У 2002 році заснував Польський театр в Москві, яким керував 12 років. Є співзасновником «Школи акторської майстерності та режисури». Наприкінці 2015 року залишив Росію. 9 серпня 2016 року отримав звання «Видатний Діяч Культури Держави Ізраїль».

Олег Федик

Олег Федик працює в оркестрі театру

Олег Федик народився у Львові в 1974 році. Навчався в Оброшинській ДМШ на ударних інструментах. Закінчив консерваторію ім. М. Лисенка по класу ударних, паралельно працював у оперній студії (1991-1996 рр.).

З 1994 р. по 1997 рік працював викладачем ударних інструментів у ДМШ N24 у м. Львові. У Львівський оперний театр прийшов у березні 1995 року. Службу в армії проходив у оркестрі штабу ПРИКВО.

У театр повернувся у 1997, де досі працює артистом оркестру. Паралельно здобув фах «менеджмент Організацій». 3 травня 2014 р. став членом ГО «Рабів до раю не пускають».

Василь Вовкун

Василь Вовкун був міністром культури в уряді Юлії Тимошенко

Василь Вовкун народився у 1957 році у с. Мацошин на Львівщині. Навчався у студії при Львівському академічному українському драматичному театрі ім. М.Заньковецької (актор). Був актором Вінницького українського музично-драматичного театру ім. М.Садовського. Закінчив акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

Працював актором у Чернівецькому українському музично-драматичному театрі ім. О.Кобилянської, у Київському театрі-студії «Будьмо!». З 1994 року - головний режисер - постановник Українського державного центру культурних ініціатив Міністерства культури України, засновник та художній керівник режисерської майстерні «Мистецьке агентство «Арт Велес».

У 2006–2007 рр. - заступник голови Національної ради з питань культури й духовності при Президентові України. 2007-2010 – міністр культури.

Зараз є художнім керівником Львівського театру опери та балету. Є постановником понад 325 культурно-мистецьких подій.

Олександр Драган

Олександр Драган очолює філармонію у Хмельницькому

Олександр Драган народився у 1981 році в селі Трофанівка (Івано-Франківська область). У 2005 році закінчив Львівську державну музичну академію імені Миколи Лисенка за спеціальністю диригент хору. Кандидата мистецтвознавства. Під час навчання у 2001 -2003 роках - працював диригентом народного чоловічого хору «Орфей», Національного університету «Львівська політехніка».

Був артистом хору та хормейстером у Львівському муніципальному чоловічому хорі «Гомін», диригентом в академічній заслуженій хоровій капелі України «Трембіта».

З 2009 по сьогодні – генеральний директор Хмельницької обласної філармонії. З 2007 по 2009 роки був студентським мером Львова.

Фото з відкритих джерел

Теги: 
Джерело: