«Без трембіт»: в Будинку актора (Харків) покажуть спектакль «Тіні забутих предків»

16-11-2016

Спектакль, унікальний в усіх відношеннях, вперше покажуть харківському глядачеві 2 і 8 грудня. Лірико-містична драма за повістю Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків» розповість давно знайому історію кохання Івана і Марічки. Це – перший спектакль творчого простору «І.Гра», перша спроба нового театрального прочитання класичної повісті і перша постановка цієї історії на харківській сцені.

Співзасновник «І.Гра» Олена Іванова зізнається, що їх колектив – не зовсім театр, як його звикли розуміти в Україні. Це, скоріше, творче співтовариство, яке готувало спектакль за західним зразком – не як постійна трупа, а підбираючи виконавців для конкретного проекту.

«Ми давно мріяли з актрисою Наталією Гранковського – улюбленицею публіки, виконавицею головних ролей у багатьох спектаклях Харківського театру ляльок – поставити українську класику, – розповідає Олена Іванова. – Ми звернулися до чудесної молодої режисерки Ольги Туруті-Прасолової, яка принесла ідею поставити «Тіні забутих предків». А це – фонд світової культури, класика поза часом. Крім того, серед харківських режисерів Ольга – єдина, чий спектакль йде на головній сцені країни – в Театрі ім. Франко. Так що ми відразу погодилися».

У Харкові Ольга Турутя-Прасолова відома як талановитий художник театру «Прекрасні квіти», але не менш відома як постановник – вона виграла конкурс молодих режисерів British Council, її спектакль «Ножі в курках» йде в Театрі ім. Франко. У своій першій харківській виставі режисер відходить від етнографічності твору – тем гуцулів, сільських звичаїв, щоб зосередитися на загальнолюдських питаннях, на красі, зрозумілій кожному.

«Коли говорять про «Тіні», завжди представляють трембіти, гуцулів, Карпати. Мені хотілося позбутися від цього стереотипу, – каже постановник Ольга Турутя-Прасолова. – Я хотіла показати історію, яка могла статися де завгодно в Україні. Так, у Параджанова це має велике значення, але ми відразу хотіли піти від всіх можливих порівнянь з фільмом, ми зосередилися на повісті. Коцюбинський написав ідеальний текст, який всі знають, і наше завдання було показати наше бачення цієї історії більше через дії, ніж через текст. І фільм ідеальний, його неможливо перевершити. Ми ж хочемо, щоб на цю тему був хороший спектакль».

У незвичайній постановці на кожну позицію виконавця вибирали окремо. За словами Ольги Туруті-Прасолової, їй комфортніше працювати саме в такій проектній системі, коли над виставою працюють не знайомі між собою люди, у яких немає стереотипів один про одного, які можуть звільнитися від звичних амплуа і обмежень. Сама Ольга, крім постановки, займалася й підготовкою інсценування по Коцюбинському та виступала як художник сценічного простору і художник по костюмах. Музику для вистави створив один з найяскравіших і помітніших у Харкові музикантів Сергій Савенко, відомий як «Сова» – він працював з Сергієм Бабкіним та «Оркестром Че». Ролі на сцені виконують молоді актори Харківського театру ляльок: Антон Андрющенко, Владислава Аракелян, Олександра Шликова, Михайло Озеров і Наталя Гранковська. Нові імена і нові ідеї необхідні театральному Харкову, впевнена Олена Іванова.

«У Харкові виросло нове покоління молодих людей, які ходять в театр. Квитків у касах немає – все розкуповують. І їм потрібні не тільки сучасні п'єси, але і свій власний погляд на класику, погляд свого покоління, – вважає Олена Іванова. – А маючи таку неймовірну спадщина, таку красу, як «Тіні забутих предків», хочеться її показати всім навколо».

Прем'єрні покази вистави відбудуться 2 і 8 грудня о 19:00 в «Будинку Актора» (вул. Манізера, 3).

Квитки можна купити

  • через онлайн-сервіс Karabas.com https://kharkov.karabas.com/spektakl-teni-zabytyh-predkov
  • в театральній касі на станції метро "Історичний музей", і звичайно, в «Будинку Актора» (з 10:00 до 19:00 щодня)
  • а також цілодобово забронювати за тел .: + 38 050 813 18 87

Сторінка вистави у Facebook: https://www.facebook.com/events/711459812340520/

Сторінка в Instagram: https://www.instagram.com/i._gra/

Дізнаватися новини творчого простору «І.Гра» про поточні та нові проекти можна на офіційних сторінках в Facebook і ВКонтакте.

Теги: 
Джерело: