Ада Роговцева перенесла святкування ювілею на осінь

18-07-2017

16 липня актрисі Аді Роговцевій виповнилося 80 років. У день народження була на роботі. Ювілей святкуватиме восени. Її творчий вечір влаштують у столичному театрі ім. Франка.

— Громких празднований не было, — розповідає донька Ади Роговцевої режисер 45-річна Катерина Степанкова. — У неділю у мами був робочий день — зараз вона знімається в новому серіалі. 18 липня гратиме у прем'єрі виставки "Соломон у спідниці" на сцені Жовтневого палацу. З ним поїде у невеликий тур по Україні. Святкуватиме восени. Робить так завжди, бо в цю пору театрали повертаються до роботи ­після відпусток.

Ада Роговцева народилася у Глухові на Сумщині. Закінчила театральний інститут ім. Карпенка-Карого. 1958 року влаштувалася на роботу в столичний театр ім. Лесі Українки. Грала там 35 років. Відомою стала після вистави "Варшавська мелодія" за п'єсою Леоніда Зоріна. Її поставив режисер Едуард Митницький, 85 років.

— Після генеральної репетиції сказав Аді Миколаївні, що ця вистава зробить її знаменитою. Так і сталося, — згадує Едуард Маркович. — Якось повезли цей спектакль у Вінницю. Раптово у залі погасло світло. На якийсь час запала пауза. А потім глядачі запалили свічки і запальнички. Попросили: "Грайте, будь ласка, далі". Ця вистава йшла два десятиліття. Ада Миколаївна у ній виходила на сцену майже 300 разів.

Зіграла у понад 50 виставах, знялася у стількох же фільмах. Найвідоміші "Овод", "Лісова пісня", "Мій генерал", "Щастя за рецептом", "Чоловіча інтуїція" і "Тарас Бульба". Зараз працює у Театрі драми і комедії на Лівому березі. Знімається у серіалах.

— Ада Миколаївна — талановита актриса, яка відчуває драматурга, сценариста і режисера, — каже актор 58-річний Володимир Горянський. — Перед виходом на сцену завжди хреститься, бо вірить у Бога. Любить парфуми. Від Ади Миколаївни завжди приємно пахне. Якось грала у виставі начальницю ливарного цеху. На сцену виходила у чоботях і спецовці, а слідом за нею тягнувся шлейф французьких ароматів. Не могла від цього відмовитися навіть заради того, щоб вжитися у роль.

46 років прожила у шлюбі з актором Костянтином Степанковим. Він помер 22 липня 2004 року. Мають спільну доньку Катерину. Син Костянтин помер 2012‑го від раку. Йому було 49 років.

— Після смерті сина не можу спокійно спати, — говорить Ада Миколаївна. — Раніше мене це виручало: поспала, і ніби жива. Зараз — важко. Життя мене випробовує.

З початком війни на Донбасі, Ада Роговцева підтримувала наших військових. 2015-го у Росії на неї відкрили кримінальну справу. Звинуватили у спонсоруванні української армії за рахунок зароб­лених у Росії гонорарів. Заочно засудили до трьох років в'язниці.

— Ні за які гроші не зміню позиції, — каже актриса. — Я підтримую Батьківщину перед агресією колосального монстра. Не хочу, щоб мене, моїх дітей та онуків знову зробили рабами.

Теги: 
Джерело: